Diamond by Naci Þenocaklı
Diamond by Naci Þenocaklı
PIRLANTA GİBİ KUSURSUZ 46 YIL
Click for English

Üye Ol - Üye Girişi

İndirimli Ürünler
Diamond Pırlanta
Diamond Pırlanta
Diamond Pırlanta
Kolyeler     Küpeler     Yüzükler     Bilezikler     Broşlar     Erkek     Diamond Saat     Diamond Baby     Gümüş Kolleksiyon    
Arama     Franchising
 

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

ışbu sözleşme 13.06.2003 tarih ve 25137 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik gereği internet üzerinden gerçekleştiren satışlar için sözleşme yapılması zorunluluğuna istinaden düzenlenmiş olup, maddeler halinde aşağıdaki gibidir.

Madde 1) Taraflar

Satıcı:
Diamond Naci ŞENOCAKLI
Adres : Valikonağı Caddesi Madalyon Sokak No:12/3 Nişantaşı İSTANBUL

E-Posta adresi: info@diamond.com.tr

Alıcı:
Ad:
Adres:
Telefon:
E-Posta adresi:

Madde 2) Konu

ışbu sözleşmenin konusu, satıcının, www.diamond.com.tr internet sitesinden alıcıya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun-Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin belirlenmesidir.

Madde 3) Ürün ve Sipariş Bilgileri

Ürünün adı:
Ürünün adeti:
Ürünün KDV dahil fiyatı: TL

Teslimat ulaşım fiyatı: Ücretsiz
Ödeme şekli:

Madde 4) Fatura ve Teslimat Bilgileri

Fatura Adresi:
Faturadaki Unvan:
Teslimat Adresi:
Teslim Edilecek Kişi:

Madde 5) Genel şartlar

18 yaşından küçük kişiler www.diamond.com.tr internet sitesinden alışveriş yapamazlar. Alıcı, bu sözleşmeyi elektronik ortamda teyit etmekle, 18 yaşından büyük olduğunu teyit etmiş olur.

Alıcı, bu sözleşmeyi onaylamakla, Madde 3'te belirtilen sözleşme konusu ürün veya ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

Satıcı, www.diamond.com.tr internet sitesinde oluşabilecek tapaj ve internet sitesine dayalı sistem hatalarından kaynaklanan fiyat ve içerik hatalarından sorumlu değildir. Satıcı, fiyatı hatalı gösterilen siparişleri iptal etme hakkını saklı tutar.

Ürün bedeli herhangi bir nedenle ödenmez ya da banka kayıtlarında iptal edilirse, Satıcı ürünün teslim edilmesi yükümlülüğünden kurtulmuş olacaktır. Alıcı, banka havalesi ya da EFT yoluyla verdiği siparişlerde, 5 iş günü içinde ödemeyi gerçekleştirmediği durumda Satıcının siparişi iptal edeceğini kabul eder. Havale/EFT siparişlerinde, geçerli olan tarih, siparişin verildiği tarih değil, ödemenin banka hesaplarımıza ulaştığının görüldüğü tarihtir. Bu konuda satıcının ve ilgili Bankanın kayıtları esas alınır.

Ayrıca, ürünün tesliminden sonra alıcıya ait kredi kartının alıcının kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini satıcıya ödememesi halinde, alıcının kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde satıcıya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri alıcıya aittir.

Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için satıcıya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri satıcı tarafından karşılanacaktır.

Madde 6) Satıcının Yükümlülükleri

Sözleşme konusu ürün veya ürünler, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için alıcının yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde alıcı veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. Bu süre alıcıya daha önce bildirilmek kaydıyla en fazla 10 gün daha uzatılabilir.

Sözleşme konusu ürün, alıcıdan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden satıcı sorumlu tutulamaz. Ayrıca, Kargo firmasının, ürünü alıcıya teslimi aşamasında karşılaşacağı her türlü sorun nedeniyle, siparişi verilen ürünün alıcıya teslim edilememesinden dolayı satıcı sorumlu tutulamaz.

Haklı bir sebebe dayanmak şartıyla satıcı, ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan, alıcıya eşit kalite ve fiyatta ürün önererek tedarik edebilir.

Satıcı, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur. Ancak, çeşitli sebeplerle, sipariş verilen ürünlerin üretimi mümkün olmayabilir. Satıcı, sipariş konusu mal veya hizmetin yerine getirilmesinin imkansızlaştığını ileri sürerek, sözleşme konusu yükümlülüklerini yerine getiremiyorsa, bu durumu, sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan alıcıya bildirir. Bu takdirde alıcı siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ıptal halinde satıcı alıcının ödemiş olduğu bedel ve borç altına sokan tüm belgeleri 10 gün içinde alıcıya iade eder.

Madde 7) Cayma Hakkı

Alıcı, sipariş verdiği ürünün kendisine veya Teslimat Adresi olarak belirttiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren yedi gün içinde sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde Satıcıya www.diamond.com.tr sitesinde belirtilen iletişim formu, e-posta veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün "Madde 8) Cayma Hakkının Kullanılamayacağı Ürünler" kapsamında olmaması ve kullanılmamış olması gerekmektedir. Satıcı, kendisine bildirimde bulunulmadan yapılan iadeleri kabul etmeme hakkına sahiptir.

Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya alıcıya teslim edilen ürünün satıcıya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının, irsaliye, sertifika, ürün kutusu, ambalajı ve diğer tüm evrak ve materyallerin eksiksiz olarak iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli alıcıya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. ıade gönderimi sırasında, kargo firmalarından, ya da iade işlemini gerçekleştiren alıcıdan kaynaklanan sebeplerle, ürün ve ürünle birlikte gönderilen evrak ve materyallerde meydana gelen bozulma, hasar ya da benzeri değer kaybettirici her türlü durumun sorumluluğu iadeyi gerçekleştiren alıcıya aittir.

Madde 8) Cayma Hakkının Kullanılamayacağı Ürünler

Cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

Alıcının özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünlerde alıcı cayma hakkını kullanamaz. Bu nedenle, Alıcının istekleri doğrultusunda, Alıcının istekleri doğrultusunda üretilen tüm ürünler cayma hakkının kullanılamayacağı ürünler kapsamında yer alır.

Madde 9) Yetkili Mahkemeler

ışbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile Tüketicinin veya Satıcının yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

www.diamond.com.tr internet sitesinde sipariş vermekle Alıcı işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

Satıcı:

www.diamond.com.tr

Alıcı:

Tarih:

 
 • Haberler
 • Hakkımızda
 • Mağazalarımız
 • İletişim
 •    
  Yeniliklerden haberdar olmak için...
 • Garanti Koşulları
 • Sipariş ve Teslimat
 • Diamond Ürün İadesi
 • Diamond İnsan Kaynakları
 • Hesap Numaralarımız
 • Mesafeli Satış Sözleşmesi
 • Sipariş Takibi
 • Üyelik Bilgilerim
 • Beğendiklerim
 • Site Kullanım Koşulları
 • Gizlilik İlkelerimiz
 • Diamond Site Güvenliği
 •  
   
   
  Copyright © 2021, Diamond tescilli markadır.
  Bu sitenin içeriğinin kopyalanması ve yeniden dağıtılması yasaktır.